poniedziałek, 3 czerwca 2024

Podsumowanie miesiąca – maj 2024 r.

W maju suma wszystkich odwiedzin na portalach e-mapa wyniosła 1,82 mln (średnio ok. 59 tys. dziennie), natomiast sam portal polska.e-mapa.net odnotował 314 tys. odsłon. Sumaryczny wykres odwiedzin za ostatni rok dla portalu polska.e-mapa.net przedstawiono poniżej:

Na portalu polska.e-mapa.net opublikowaliśmy kolejną nową warstwę – tym razem prezentującą dane pochodzące z Atlasu Historycznego PAN. W skład projektu wchodzi geoportal Mapy z przeszłością, prezentujący zmozaikowane i skalibrowane mapy dawne, m.in. mapy topograficzne Wojskowego Instytutu Geograficznego z okresu międzywojennego, dziewiętnastowieczne mapy pruskie i niemieckie czy dawne plany miast.

Dodatkowo nową funkcjonalność zyskało narzędzie do wyszukiwania działek. Możliwe jest wyszukiwanie działek po podziale nieruchomości, co będzie pomocne gdy chcemy wyświetlić wszystkie działki powstałe w wyniku podziału lub odszukać na mapie działkę, która została podzielona, a nie znamy jej nowych oznaczeń.

W kolejnych wpisach przybliżyliśmy też temat skarg dotyczących przystąpień do POG oraz zasad przywoływania podstaw prawnych w wydawanych dokumentach.