piątek, 21 czerwca 2024

Łatwe wyszukiwanie i zakup informacji o transakcjach w portalu rciwn.pl

Pozyskanie informacji o transakcjach dotyczących nieruchomości może stanowić nie lada wyzwanie – a to w związku z różnymi procedurami obowiązującymi w poszczególnych powiatach. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom i chcąc maksymalnie uprościć ten proces, w portalu www.rciwn.pl udostępniliśmy nową funkcjonalność ułatwiającą wyszukiwanie i zakup transakcji w powiatach korzystających z iGeoRCiWN.

Aby zakupić transakcje należy:

  1. Wejść na stronę www.rciwn.pl i wybrać opcję Wyszukiwanie transakcji przy wybranym powiecie.
  2. W filtrach wybrać interesujące użytkownika parametry, np. rodzaj transakcji, rodzaj nieruchomości, kwotę transakcji.
  3. Wskazać zakres przestrzenny: wszystkie transakcje w danym powiecie, zakres aktualnego widoku mapy lub promień od wybranego punktu na mapie i kliknąć Szukaj.
  4. Na dole strony pojawi się lista dostępnych transakcji – w tym miejscu można sprawdzić uproszczoną Kartę Informacyjną Nieruchomości i wybrać transakcje do zamówienia.
  5. Po wybraniu pozycji do zakupu kliknąć Zamów wybrane.
  6. Na karcie zakupu danych rzeczoznawca majątkowy (posiadający konto w systemie danego powiatu) może się zalogować i dokończyć płatność z poziomu swojego konta. Pozostali użytkownicy uzupełniają swoje dane i finalizują płatność.
  7. Dane zostaną wysłane na wskazany adres mailowy.

Przypominamy, że transakcje może zakupić nie tylko rzeczoznawca majątkowy, ale każdy zainteresowany.

W najbliższym czasie nowa opcja wyszukiwania i zakupu zostanie udostępniona we wszystkich powiatach korzystających z iGeoRCiWN.