czwartek, 4 lipca 2024

Podsumowanie miesiąca - czerwiec 2024 r.

W czerwcu suma wszystkich odwiedzin na portalach e-mapa utrzymała się na zbliżonym poziomie do ubiegłego miesiąca i wyniosła 1,81 mln (średnio ok. 60 tys. dziennie). Sam portal polska.e-mapa.net odnotował natomiast 310 tys. odsłon. Sumaryczny wykres odwiedzin za ostatni rok dla portalu polska.e-mapa.net przedstawiono poniżej:

W dniach 5-7 czerwca odbyła się IX Konferencja Techniczna pt. "Nowoczesne technologie w prowadzeniu PODGiK", podczas której uczestnicy dyskutowali o nowoczesnych metodach automatyzacji pracy, wykorzystaniu usług sieciowych, a także o stanie i jakości danych ewidencji gruntów i budynków. Z relacją można zapoznać się TUTAJ.

W tym miesiącu przeprowadziliśmy kolejne, już trzynaste, badanie usług oraz zbiorów MPZP, SUiKZP i POG. W porównaniu do poprzedniej analizy nastąpił niewielki wzrost średniej oceny. Odnotowaliśmy natomiast spory wzrost liczby zgłoszonych zbiorów POG – szczegółowe statystyki dostępne są TUTAJ.

W kolejnych wpisach poruszyliśmy temat braku aktualizacji danych dla zbioru PRG w zakresie adresów, wskazywania w dokumentacji przetargowej wytycznych dla urbanistów przy zlecaniu tworzenia POG oraz trafiających w ostatnim czasie do gmin informacji o istnieniu rzekomych darmowych geoportali gmin i aktualizacji zawartych na nich danych. Przygotowaliśmy także instrukcję korzystania z dwóch przydatnych narzędzi na e-mapie – selekcji wielu obiektów oraz markera.

Nową funkcjonalność zyskał portal www.rciwn.pl – od teraz wyszukiwanie i zakup transakcji w powiatach korzystających z iGeoRCiWN jest jeszcze prostsze.