piątek, 22 lipca 2022

Nowe funkcjonalności w portalu polska.e-mapa.net

W portalu polska.e-mapa.net wprowadziliśmy możliwość podglądu aktualnie oglądanego obszaru (mapy) w formie wizualizacji trójwymiarowej, która jest realizowana z wykorzystaniem uruchomionego 19 lipca 2022r. serwisu www.geoportal3d.pl.

Funkcja jest uruchamiana z menu kontekstowego (kliknięcie prawym klawiszem myszy w obrębie mapy). W wyniku uruchomienia funkcji, w specjalnym oknie e-mapy,  uruchomi się Geoportal3D z wizualizacją trójwymiarową, oglądanego w danej chwili przez użytkownika obszaru w serwisie polska.e-mapa.net.

Należy podkreślić, że nowa funkcja działa analogicznie do widoku w Street View, tj. otwiera się bezpośrednio w oknie e-mapy. Przy czym nie ulega zmianie dotychczasowa funkcja wywołania widoku poprzez uruchomienie nowej aplikacji, które jest obecnie przeniesione na trzecią pozycję menu kontekstowego.

Dodatkowo w ramach dalszego rozwoju serwisu Geoportal3D informujemy, że wprowadziliśmy przydatne funkcje wyszukiwania działek i adresów, co ułatwi użytkownikom korzystanie z serwisu i lokalizację miejsc.