czwartek, 4 sierpnia 2022

Nowy parametr wywołania serwisu polska.e-mapa.net

    W serwisie polska.e-mapa.net dodano nowy parametr wywołania ParcelsForSale, który służy do przekazania wielu identyfikatorów działek, które będą wyróżnione po uruchomieniu serwisu.


 Efekt uzyskuje się podając identyfikatory działek w wywołaniu np.:

https://polska.e-mapa.net/?ParcelsForSale=320202_4.0003.1318,320202_4.0003.1319,320202_4.0003.1314

    Nowa funkcjonalność jest całkowicie bezpłatna dla dowolnych zastosowań i doskonale nadaje się do tworzenia linków w ofertach sprzedaży nieruchomości. Odbiorca takiego ogłoszenia klikając na link widzi całe otoczenie oferowanej do sprzedaży nieruchomości i może wykorzystać wszystkie narzędzia serwisu do przeanalizowania tego otoczenia pod kątem własnych zainteresowań.

Link można skonstruować poprzez menu BLOK. Należy najpierw wyszukać lub zaznaczyć (strzałką z mapy) działkę, a następnie "dodaj aktywny obiekt" z menu BLOK. Przed dodaniem obiektu można wybrać kolor, jaki będzie przypisany. Po zakończeniu dodawania działek należy kliknąć "Generuj link do działek".

 

    Jednym z ciekawszych możliwości ukazania zaznaczonych działek jest narzędzie umożliwiające wyświetlenie mapy 3D. Funkcja dostępna jest po kliknięciu prawym klawiszem myszy w obszar zainteresowania. Po wybraniu opcji 'Widok w Geoportal3D',  uruchomi się nowe okno z wizualizacją trójwymiarową, oglądanego w danej chwili obszaru.    

Więcej o wykorzystaniu wizualizacji 3D pisaliśmy 19 lipca 2022 r.