wtorek, 16 sierpnia 2022

Nowości w wykorzystaniu markera w e-mapa.net

W dniu dzisiejszym dodaliśmy do wszystkich portali w technologii e-mapa.net nowe funkcje rozszerzające wykorzystanie markera w oznaczaniu obszarów.

Pierwszą funkcją jest możliwość wygenerowania własnej etykiety do markera, co ułatwi prezentowanie na wydrukach i np. prezentacjach on-line wybranych obszarów o charakterze tymczasowym. System umożliwia wpisanie własnego tekstu, który wyświetli się na mapie. Ewentualnie na życzenie użytkownika system może automatycznie wpisać w etykietę powierzchnię geometryczną obszaru.

W tym miejscu chcemy przypomnieć użytkownikom, że dla uatrakcyjnienia prezentacji marker może mieć zmienioną prezentację graficzną w zależności od potrzeb, co ukazano na ilustracji - wystarczy rozwinąć menu "Styl wyświetlania" i wybrać oczekiwane parametry.

Drugą funkcją związaną z markerem wprowadzoną dziś do systemu jest wykorzystanie markera do oznaczania terenów z wykorzystaniem funkcji "Selekcja wielu obiektów".

Dotychczas możliwe było dodanie jedynie obiektów aktywnych takich jak działka czy obiekt POI. Obecnie również utworzony marker może być dodany do selekcji i zapamiętany wraz z wyborem koloru prezentacji.