środa, 31 sierpnia 2022

Podsumowanie miesiąca - sierpień 2022

31 sierpnia 2022 r. podsumowano kolejny miesiąc funkcjonowania portali e-mapa.net. W mijającym miesiącu odnotowano wzrost odwiedzin w porównaniu do lipca. Suma wizyt na wszystkich portalach wyniosła 1,3 mln tj. prawie. 20 tys. wizyt więcej.
Największą liczbę odsłon zanotował Geoportal Otwartych Danych Przestrzennych polska.e-mapa.net, który odwiedzony został ponad 178 000 razy, czyli ponad 5 tys. więcej niż w lipcu. 

Sumaryczny wykres odwiedzin za ostatni rok dla wszystkich portali e-mapa przedstawiono poniżej:

Wszystkie urzędowe portale mapowe w technologii e-mapa.net są monitorowane w ramach rządowego serwisu widok.gov.pl. Tu również odnotowano wzrost - w sierpniu zanotowano ponad 269 tys. odsłon, czyli 15 tys. więcej niż w ubiegłym miesiącu.

Pomimo wakacji cały czas trwa rozwój technologii e-mapa, którą w ciągu ostatniego miesiąca wzbogacono o:


iGeoZUD

W sierpniu przeprowadzono 30000. naradę koordynacyjną z wykorzystaniem modułu iGeoZUD wchodzącego w skład systemu ePODGiK. Moduł automatyzuje prowadzenie narad koordynacyjnych (tzw. ZUD) za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Rozwiązanie cieszy się dużym zainteresowaniem i funkcjonuje z powodzeniem już w 22 powiatach.

W samym 2022 roku za pomocą systemu przeprowadzono łącznie prawie 5400 narad, które pozwalają wnioskodawcom i gestorom uczestniczyć w całym procesie bez konieczności przyjazdu do siedziby starostwa. iGeoZUD generuje wszystkie dokumenty w postaci elektronicznej, co schematycznie przestawiono na ilustracji.