środa, 10 kwietnia 2024

Nowości w Raporcie dla działki

Raport dla działki to usługa ciesząca się wielką popularnością - zarówno wśród użytkowników profesjonalnych z branży nieruchomości, prywatnych właścicieli oraz inwestorów, jak i urzędników w jednostkach samorządowych (którzy mają dostęp do bezpłatnych raportów po zalogowaniu w e-mapie).

Przedstawiamy kilka najważniejszych nowości, jakie wprowadziliśmy w raporcie w ostatnim czasie. Mamy nadzieję, że dzięki nim Raport dla działki będzie Państwu jeszcze bardziej przydatny.

Dla działek zabudowanych w raporcie podana jest powierzchnia zabudowy (w m2 oraz jako % powierzchni działki). Ponadto w nowej sekcji Zabudowa na mapie przedstawiono pokrycie zabudową wybranej działki oraz jej okolic:

Nowa sekcja Własność prezentuje na mapie do kogo należy wybrana działka oraz działki sąsiednie - czy jest to osoba fizyczna, Skarb Państwa lub grunt należący do gminy:


*dostępność informacji jest zależna od danych udostępnianych przez dany powiat

W sekcji Uzbrojenie pojawiła się nowa tabela jednoznacznie pokazująca, jakie sieci dostępne są na działce:

W przypadku dużych działek i nakładających się sieci nie zawsze takie informacje dało się odczytać z samej mapy.

Sekcja Punkty załamania granicy została rozszerzona o widok mapy prezentujący czołówki tj. długości poszczególnych odcinków składających się na granicę działki: