piątek, 30 kwietnia 2021

Statystyki portali mapowych na koniec kwietnia 2021 r.

 W dniu 30 kwietnia 2021 r. podsumowano kolejny miesiąc funkcjonowania portali mapowych w technologii e-mapa. Kwiecień odnotował nieco niższe wyniki niz rekordowy marzec, ale od wielu miesięcy obserwujemy systematyczny wzrost użytkowników tych portali, a największą liczbę odsłon ma "Geoportal Otwartych Danych Przestrzennych" polska.e-mapa.net, który w kwietniu odwiedzony został ponad 233 000 razy. Wykres odwiedzin za ostatni rok w podziale na miesiące przedstawiono poniżej:

 

Przypominamy, że w celu ujednolicenia statystyk z innymi geoportalami urzędowymi od marca 2019 wszystkie urzędowe portale mapowe w technologii e-mapa.net są monitorowane w ramach rządowego serwisu widok.gov.pl. W kwietniu 2021 roku portale mapowe odwiedziło 364 tysięcy unikalnych użytkowników. Dane Google Analytics są gromadzone od marca 2019 roku.

 

Również dziś otrzymaliśmy informację, że technologia e-mapa.net została doceniona w konkursie GUGIK i otrzymała wyróżnienie w kategorii ogólnodostępnego serwisu internetowego umożliwiającego użytkownikom pobranie danych rastrowych GUGiK publikowanych przez usługi WCS z wykorzystaniem interfejsu graficznego. Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia.

 

Przypominamy również o wydarzeniach jakie miały miejsce w kwietniu: