System ePODGiK działa od 2008 roku jako dopełnienie technologii iGeoMap realizującej publikację danych PODGiK. Obecnie usprawnia pracę kilkunastu ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej, umożliwiając wykonawcom geodezyjnym zgłoszenie pracy geodezyjnej przez Internet, a jednocześnie automatycznie generuje materiały niezbędne do realizacji tych prac. Materiały geodeci otrzymują już po kilku lub kilkunastu minutach od zgłoszenia i opłacenia pracy. Funkcjonalność dostępna jest 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
Kolejny rok funkcjonowania technologii ePODGiK przyniósł ponad 55 000 prac geodezyjnych zgłoszonych elektronicznie. Łączna liczba prac przetworzonych przez ePODGIK przez 16 lat funkcjonowania przekroczyła już 860 000.
W ubiegłym roku przekazano prawie 46 tysięcy operatów elektronicznych, z czego 64% to operaty podpisane podpisem kwalifikowanym (na wykresie oznaczone na ciemnozielono), a 36% operaty podpisane podpisem zaufanym (jasny zielony). Od początku wdrożenia autorskiej technologii podpisywania operatów przez system ePODGiK złożono już prawie 200 000 operatów elektronicznych.
Poza obsługą wykonawców geodezyjnych w technologii ePODGiK wyróżnia się przede wszystkim moduł iGeoZUD, realizujący automatyzację obsługi narad koordynacyjnych za pomocą środków komunikacji elektronicznej (tzw. ZUD). Moduł funkcjonuje w dwudziestu dwóch powiatach, pozwalając wnioskodawcom i gestorom uczestniczyć w całym procesie bez konieczności przyjazdu do siedziby starostwa. Generuje także wszystkie dokumenty w postaci elektronicznej, co schematycznie przestawiono na ilustracji.
W 2023 roku za pomocą systemu iGeoZUD przeprowadzono ponad 7700 narad, a łączna liczba narad skoordynowanych od początku działania modułu przekroczyła 40 000.