czwartek, 2 września 2021

Statystyki portali mapowych na koniec sierpnia 2021 r.

W dniu 2 września 2021 r. podsumowano kolejny miesiąc funkcjonowania portali mapowych w technologii e-mapa. W sierpniu  odnotował porównywalne wyniki jak poprzednie miesiące. Największą liczbę odsłon ma "Geoportal Otwartych Danych Przestrzennych" polska.e-mapa.net, który w sierpniu odwiedzony został  183 000 razy. Suma odwiedzin za ostatni rok przekroczyła 2.5 mln. Wykres odwiedzin za ostatni rok w podziale na miesiące przedstawiono poniżej:


Ponadto wszystkie urzędowe portale mapowe w technologii e-mapa.net są monitorowane w ramach rządowego serwisu widok.gov.pl. W sierpniu 2021 roku portale mapowe odwiedziło 316 tysięcy unikalnych użytkowników. Dane Google Analytics są gromadzone od marca 2019 roku.
 

 
W sierpniu dodaliśmy w technologii e-mapa.net bardzo ciekawą funkcjonalność polegającą na możliwości obejrzenia miejsc wyszukanych w innych przeglądarkach map. Zapraszamy do zapoznania się z tą funkcjonalnością: https://geo-system.blogspot.com/2021/08/ogladaj-w-polskae-mapanet-miejsce-z.html