wtorek, 7 września 2021

Nowa wersja modułu "Oferta sprzedaży działek" w e-mapie

W dniu 7 września 2021r. dodajemy do Państwa dyspozycji gruntownie odnowioną i wzbogaconą o najbardziej oczekiwane funkcjonalności wersję modułu "Oferta sprzedaży działek". Najważniejsze nowe funkcje i zmiany to:

  • możliwość dodawania terenów obszarowych składających się z wielu działek,
  • ujednolicone statusy ofert,
  • rozbudowany zestaw atrybutów,
  • rozbudowane okno szukanie z najważniejszymi filtrami,
  • możliwość filtrowania terenów z zastosowaniem narzędzi przestrzennych, w tym obszarem i buforem od punktu,
  • udostępnienie oddzielnej od portalu mapowego, dedykowanej, uproszczonej mapy oferowanych gruntów do wykorzystania na stronie gminy, np: https://msochaczew.e-mapa.net/dzialkinasprzedaz2/mapa/,
  • dodanie wyszukiwarki terenów inwestycyjnych na Geoportalu Otwartych Danych Przestrzennych https://polska.e-mapa.net, który ma ok 200.000 odsłon miesięcznie, co zwiększa zasięg dotarcia do potencjalnych inwestorów.

Moduł, tak samo jak jego poprzednia wersja jest bezpłatny i dostępny dla wszystkich użytkowników posiadających aktualną licencję na system eGmina. Wszystkie funkcjonalności związane z szukaniem i przeglądaniem są dostępne na portalach poszczególnych gmin.

Dodatkowo w Geoportalu Otwartych Danych Przestrzennych możliwe jest szukanie i filtrowanie działek i terenów ze wszystkich gmin, które takie dane wprowadziły do systemu. Na ilustracji poniżej zaprezentowano wyniki szukania działek w odległości 50km od centrum Gdańska z dodatkowym wymaganiem, że ich powierzchnia musi się mieścić w przedziale 1-5 ha. Za kompletność i poprawność informacji odpowiadają oczywiście poszczególne jednostki.

Opisany wyżej uproszczony portal mapowy dedykowany dla terenów inwestycyjnych jest dostępny dla każdej gminy i pozwala udostępnić szerszemu gronu użytkowników proste narzędzie do przeglądania działek bez potrzeby korzystania z platform komercyjnych takich jak Google Maps.