poniedziałek, 6 kwietnia 2009

Szybka aktualizacja GEO-MAP

W przypadku zainstalowanego systemu GEO-MAP aktualizacja może być przeprowadzona przez użytkownika w bardzo prosty sposób (do aktualizacji jest wymagane połączenie z Internetem). Opis ten nie dotyczy aktualizacji klucza sprzętowego!

Ikona programu GeoUpdate.exe
 1. Uruchomienie programu GeoUpdate - sposób 1:
  1. W menu "Start" (w lewym dolnym rogu ekranu) wybieramy pozycję "Programy" lub "Wszystkie programy".
  2. Odszukujemy folder "Geo-System".
  3. Znajdujemy w nim "Program zdalnego uaktualniania" i wybieramy tą pozycję klikając na nią prawym przyciskiem myszy. Z menu kontekstowego klikamy w pozycję "Uruchom jako administrator".
 2. Uruchomienie programu GeoUpdate - sposób 2 (pominąć jeżeli wykonano poprawnie krok 1):
  1. Znajdujemy na pulpicie skrót do GEO-MAP (Gmw.exe) i klikamy prawym przyciskiem myszy. Wybieramy pozycję "Otwórz lokalizację pliku".
  2. Otwarty zostanie folder, w którym jest zainstalowany GEO-MAP. Szukamy pliku GeoUpdate.exe.
  3. Klikamy prawym przyciskiem myszy na plik GeoUpdate.exe i wybieramy pozycję "Uruchom jako administrator".
 3. Powinien się uruchomić program o nazwie "Geo-Update". Pierwsze pytanie jakie nam zada, to "Czy chcesz przejść w tryb interaktywny?", wybieramy przycisk "Tak".
 4. Następnie klikamy przycisk "Dalej".
 5. W tej chwili program sprawdza czy jest nowsza wersja programu Geo-Update, jeżeli zostaje takowa znaleziona, to program sam się zaktualizuje i powróci do punktu 4. Jeżeli posiadana wersja programu Geo-Update jest aktualna, to nastąpi sprawdzenie czy posiadana wersja systemu GEO-MAP jest aktualna. Jeśli jest nowsza wersja rozpocznie się pobieranie aktualizacji, w przeciwnym wypadku wyświetli komunikat "Posiadana wersja jest aktualna!".
 6. Po przeprowadzonej aktualizacji zostanie wyświetlone potwierdzenie.

Radzimy wykonywać aktualizację systemu GEO-MAP raz w miesiącu!