poniedziałek, 4 grudnia 2017

Usługa KIEG przekroczyła 100.000.000 odsłon

W dniu 4 grudnia 2017r. liczba wywołań zbiorczej usługi WMS o nazwie Krajowa Integracja Ewidencji Gruntów przekroczyła 100.000.000 wywołań.


Co istotne, niewiele mniej, bo niemal 90 mln wywołań w tym samym okresie odnotowała usługa integrująca uzbrojenie Krajowa Integracja Uzbrojenia Terenu, a usługa dotycząca MPZP tj. Krajowa Integracja Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego odnotowała niecały milion wywołań, co daje łącznie prawie 200.000.000 wywołań przez dwa miesiące produkcyjnego funkcjonowania wymienionych usług.


W zakresie obciążenia usługi zaobserwować można charakterystyczny trend tygodniowy, który wskazuje jednoznacznie poniedziałek jako najintensywniejszy dzień. Ostatnie trzy tygodnie listopada oznaczone odmiennymi kolorami przedstawiono na wykresie.Liczba jednostek włączonych do usługi KIEG zbliża się do 230 i cały czas zgłaszane są przez użytkowników nowe usługi. Przypominamy, że informację o nowych usługach można zgłosić e-mailem na adres krajowaintegracja@geo-system.com.pl, a wszystkie usługi integrujące są na stałe włączone zarówno do serwisu geoportal.gov.pl jak też do Geoportalu Otwartych Danych Przestrzennych polska.e-mapa.net