poniedziałek, 11 marca 2013

Aktualizacja firmware dla starych kluczy HASP

Starsze klucze HASP (USB) pracują na oprogramowaniu firmware w wersji 2.16. Próbując korzystać z nich na nowych wersjach systemów operacyjnych Windows, mimo zainstalowania nowych sterowników sprzętowych, można natrafić na problem związany z tym, że pomiędzy sterownikami a kluczem występuje brak komunikacji. W tym celu należy zaktualizować firmware posiadanego klucza HASP. Poniżej znajdą Państwo krótki opis jak rozwiązać ten problem.
Jeżeli GEO-MAP oraz system Windows nie komunikują się z kluczem, to należy go włożyć w komputer, który pracuje jeszcze pod starszą wersją, np. Windows XP czy Vista, gdyż tylko na nim będzie można dokonać następnych czynności.
Kolejnym krokiem jest sprawdzenie aktualnej wersji firmware dla klucza HASP. Wchodzimy w Panel sterowania, następnie Menedżer urządzeń. Z drzewa urządzeń wybieramy pozycję Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej a następnie klikamy prawym przyciskiem myszy na SafeNet Inc. USB Key lub Aladdin USB Key i wybieramy pozycję Właściwości. Przechodzimy na zakładkę Szczegóły i z listy Właściwości wybieramy Opis urządzenia zgłoszony przez magistralę lub Wydanie oprogramowania układowego. W polu Wartość sprawdzamy wersję firmware. Jeżeli wpisana tam wartość jest różna od HASP HL 3.25 lub 03.25, to możemy przystąpić do jego aktualizacji. W innym wypadku problem ma inne podłoże i wtedy najlepiej skontaktować się z nami telefonicznie.
Z naszej strony należy pobrać "Oprogramowanie firmware dla kluczy HASP" a następnie uruchomić program FirmwareUpdate.exe. Instalacja nowej wersji firmware może potrwać nawet kilka minut. Po zakończeniu całej operacji klucz można przełożyć do komputera z nowszą wersją systemu Windows.